HAKKIMIZDA

Renk Plastik A.Ş. 1970 yılında Mehmet Hisar tarafından kurulmuştur. 40 yılı aşkın süredir Türk sanayisine hizmet veren firmamız bu süre içinde ürün çeşitliliğini ve kalitesini artırarak bir marka haline gelmiştir. Ürün yelpazesinde naylon torba, naylon shrink, naylon branda, ağır hizmet torbası, balonlu naylon torba, balonlu rulo, sandeviç rulo,palet örtüsü, sandeviç torba, lamineli balonlu torba,lamineli sandeviç,çift yönlü lamineli sandeviç balonlu torba, kraft lamineli torba bulunmaktadır.

1970’li yıllarda 250 – 300 kg/gün naylon torba üretimi yaparak hizmet veren firmamız 1980’li yıllarda kapasitesini 1000 kg/gün’e çıkarmıştır. 1985 yılında Renk Plastik markasını tescil ettirip 1990 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde 21.500 m2 açık 900 m2 kapalı alanda 5 ton/gün kapasite ile üretime başlamıştır. Hızla gelişen pazara uyum sağlamak ve büyüyen ihtiyaca yanıt verebilmek için 1.800 m2 kapalı alana geçen firmamız 5 yıllık dönemde üretimini 2’ye katlayıp kapasitesini 10 ton/gün’e çıkarmıştır. 2005 yılında artan balonlu naylon ihtiyacına karşılık ürün yelpazesine balonlu naylon torbayı ekleyerek yeni yatırımlara başlamıştır. 2011 yılı itibari ile 10.500 m2 kapalı 21.500 m2 açık alanda son teknolojiye uygun makinelere yatırım yapan firmamız düz naylon torba kapasitesini 20 ton/gün, balonlu naylon torba kapasitesini 15 ton/gün’e çıkartarak müşterilerine hizmet vermektedir.

Renk Plastik A.Ş. kurulduğu yıllarda belirlediği hedeflere bugün ulaşmıştır. Kurucusunun firma felsefesi haline getirdiği “ Büyük hedefleri olmayan milletler ve işletmeler yok olmaya mahkumdur ” sözü ile hızla gelişen dünya doğrultusunda hedeflerini büyüterek ilerlemektedir. Bu doğrultuda Renk Plastik A.Ş. almış olduğu ISO 9001–2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ve 14001 Çevre Yönetimi Sistem Belgesi ile gelişimine devam edip, yeni organizasyon hedefleri belirleyerek, kaliteli ürün çeşitleriyle tüketicisine ve ülkesine hizmet vermektedir.

1970 ‘den Beri Ambalaj Çözüm Ortağınız

MİSYON
Kurumsal sosyal sorumluluk bilinci içerisinde ülke ekonomisine katkıda bulunup yeni iş istihdamları oluşturmak, kaliteyi bir yaşam tarzı haline getirmek ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşterilerimizin en kaliteli ürünü en uygun fiyata temin etmesini sağlamaktır.
VİZYON
Sürekli gelişen ve değişen dünya içerisinde en son teknolojik yatırımları yaparak, sektöründe marka değerini arttırıp sektörün yenilikçi ve en güçlü firması olmaktır.
Kalite Politikası
Globalleşen dünya içerisinde değişen müşteri beklentilerine uygun tasarım ve üretim yapmak, kalite yönetimi ilkeleri doğrultusunda ürün kalitemizi sürekli yükselterek müşteri memnuniyetini uygun fiyat ve zamanında teslimat ile sağlamaktır.